29.11.2023 11:00 1 OR/OSP Bojano

Fast - foodowy potentat wsparł strażaków

fot. OSP Bojano/facebook

Dwa złote łuki kojarzą nam się jednoznacznie. Jak się okazało, nie musi to być tylko znana na całym świecie karta popularnych dań. Strażacy z OSP Bojano otrzymali od znanej sieci restauracji wyjątkowy prezent.

Stoją na straży naszego bezpieczeństwa dzień i noc. Czasem i im przydaje się dodatkowe wsparcie. Takowego udzielił im właściciel jednej z najbardziej popularnych restauracji w Wejherowie, należącej do międzynarodowej sieci.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bojanie otrzymali specjalistyczny sprzęt ratujący życie.

Nowo pozyskane wyposażenie do ratowania życia i zdrowia ludzkiego obejmuje między innymi specjalistyczny plecak ratowniczy wraz z kompletnym wyposażeniem, kamizelkę stabilizującą kręgosłup typu KED, szynę do stabilizacji miednicy typu T-POD, wielofunkcyjne narzędzie ratownicze Leatherman, zestaw żelowych masek krtaniowych typu I-GEL, elektroniczny ciśnieniomierz oraz pulsoksymetr.

Serdecznie dziękujemy właścicielowi restauracji, dzięki jego wsparciu, możemy kontynuować naszą misję z jeszcze większą skutecznością! Bezpośrednio po przekazaniu nowego sprzętu, zrealizowaliśmy specjalne szkolenie z jego obsługi. Dzięki takim inicjatywom nasza okolica staje się jeszcze bezpieczniejszym miejscem dla nas wszystkich — poinformowali na swoich mediach społecznościowych druhowie.

Przekazaniu sprzętu towarzyszyła degustacja znanej, sezonowej kanapki, przeznaczonej dla prawdziwych silnych i krzepkich mężczyzn, do których bez wątpienia należą strażacy z Bojana.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...