28.11.2023 17:30 3 OR

Wybił sklepową witrynę głową, jej ból znosić będzie w areszcie

fot. pixabay.com

Pijanemu mężczyźnie najwidoczniej bardzo przeszkadzała witryna sklepowa, gdyż z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn po prostu się na nią rzucił. Za uszkodzenie mienia grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie, że przy ulicy Wały Jagiellońskie sprawca wybił szybę w jednym ze sklepów.

Na miejsce pojechali kryminalni z komisariatu na Śródmieściu, którzy bardzo dokładnie sprawdzili teren. Funkcjonariusze zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek sprawcy i zaczęli szukać wandala. W poniedziałek w nocy kryminalni uzyskali informację, że poszukiwany przez nich mężczyzna idzie ul. Wały Jagiellońskie. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i zatrzymali 43-latka z powiatu iławskiego. Mężczyzna miał na sobie buty oraz czapkę, w których zarejestrowały go kamery w momencie popełniania przestępstwa — informuje rzecznik KWP w Gdańsku.

Policjanci ustalili, że podczas zdarzenia sprawca podszedł do witryny sklepowej i górną częścią pleców oraz głową zbił w niej szybę. Podejrzany tłumaczył swoje zachowanie zbyt dużą ilością wypitego alkoholu. 43-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszał zarzut za uszkodzenie szyby.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...