28.11.2023 08:00 6 OR/KMP w Sopocie

Pracownik banku ukradł 400 tys. zł. Przegrał je na zakładach

fot. KMP w Sopocie

Aż 400 tys. zł przywłaszczył 24 – letni pracownik banku, pracujący w jednym z sopockich banków na stanowisku kasjera. Mężczyzna pobrał je ze skrytki znajdującej się w sejfie.

Kryminalni z Sopotu zatrzymali 24-letniego pracownika banku, który będąc zatrudniony jako kasjer przywłaszczył pieniądze należące do banku. Przez trzy tygodnie swojej działalności gdańszczanin pobrał ze skrytki znajdującej się w sejfie gotówkę w kwocie blisko 400 tys. zł.

Policjanci z Sopotu dostali zgłoszenie, że pracownik jednej z placówek bankowych ukradł 400 tysięcy złotych. Z informacji wynikało też, że pracownik ten dzień wcześniej zostawił swoje klucze w pracy, a dziś nie zjawił się. Dyżurny po otrzymaniu tych informacji od razu wysłał na miejsce policjantów prewencji i z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy potwierdzili zgłoszenie, przeprowadzili czynności i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

W sprawę od początku zaangażowani byli również kryminalni, którzy pojechali do Gdańska i tam zatrzymali poszukiwanego 24-letniego pracownika banku. Z miejsca zatrzymania trafił on do policyjnej celi. Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że wszystko wyszło na jaw po rutynowej kontroli, jaką przeprowadził dyrektor działu kontroli. Okazało się, że 24-letni pracownik banku będąc zatrudniony jako kasjer przez trzy tygodnie swojej działalności zabierał z indywidualnej skrytki bankowej pieniądze. Łącznie było to ponad 399 tys. złotych. Śledczy ustalili też, że 24-latek miał słabość do hazardu. Zaraz po zatrzymaniu przyznał się policjantom zarówno do przywłaszczenia gotówki jak i przeznaczania jej na zakłady bukmacherskie. Dodał też, że praktycznie wszystkie pieniądze przegrałinformuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Sopocie

Czynności w sprawie cały czas trwają i śledczy szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności. Za przywłaszczenie powierzonego mienia znacznej wartości grozi do 10 lat więzienia.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...