27.11.2023 18:00 0 ab

Aktywne Granie w gminie Kosakowo. Zespół Sękaci liderem tabeli po pierwszej rundzie

fot. Marek Trybański / TTM

Ruszyła druga edycja siatkarskiego grand prix "Aktywne Kosakowo". W 2023 roku w zmaganiach bierze udział dziewięć drużyn. Po pierwszej rundzie tabeli przewodzi drużyna "Sękatych".

W pierwszej edycji wydarzenia także uczestniczyło dziewięć drużyn. Natomiast tym razem przyjechały do nas drużyny zarówno z Gdańska, jak i Gdyni. Nie zabrakło też lokalnych zespołów. Główną ideą tego turnieju jest integracja społeczności, ale tez szlifowanie swoich umiejętności poprzez grę w siatkówkę. W gminie Kosakowo mamy sporo pasjonatów siatkówki, tak więc kibiców na trybunach też nie zabrakło – mówił Maciej Budzisz, przewodniczący Stowarzyszenia Aktywne Kosakowo.

Jak podkreślili organizatorzy wydarzenia poziom rozgrywek był wyjątkowo wysoki. Kibice na trybunach byli świadkami zaciętych pojedynków, w których nawet najmniejsze błędy mogły zadecydować o wyniku meczu. Dramaturgia towarzyszyła niemal w każdym spotkaniu, a przewaga drużyny zwycięskiej nad przegraną często wynosiła zaledwie kilka punktów.

Byliśmy świadkami bardzo udanej imprezy, którą powtórzyliśmy dzięki współpracy spółki Kosakowo Sport ze stowarzyszeniem Aktywne Kosakowo. O popularności naszego wydarzenia na pewno może świadczyć fakt, że pula miejsc w turnieju wypełniła się zaledwie w 3 godziny od uruchomienia zapisów. Jest to bardzo ważne żeby organizować takie turnieje, bo popularyzuje to sport. Siatkówka to piękna dyscyplina sportu, która cieszący się dużą popularnością – mówiła Anna Padée, kierownik działu sportu w spółce Kosakowo Sport.

Po pierwszej rundzie pierwsze miejsce z 35 pkt. zajmuje drużyna „Sękaci”. Tuż za nimi plasuje się zespół "Alpaka" – 33 pkt, a podium zamyka „Volley 69” z 31 „oczkami” na koncie.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie organizatora

Druga kolejka siatkarskich zmagań "Aktywne Kosakowo" zaplanowana jest na 17 grudnia 2023 r. Łącznie organizatorzy przewidują 5 rund w sezonie 2023/2024.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...