Politycy nie zabijajcie polskich mediów

20.11.2023 17:00 25 ab / UM Wejherowo

Ul. Sobieskiego w Wejherowie zostanie zamknięta dla ruchu. Jak długo potrwają utrudnienia?

UM Wejherowo

W związku z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni bitumicznej, ul Sobieskiego w Wejherowie, na odcinku od ul. Transportowej do skrzyżowania z ul. Harcerską, zostanie zamknięta dla ruchu. Utrudnienia mają potrwać dwa dni.

Jak informuje Urząd Miejski w Wejherowie, objazdy zostaną wytyczone drogą wojewódzką (dawną drogą krajową) przez Węzeł Wejherowo (Kwiatowa) i ul. Batalionu Morskiego.

Liczymy na wyrozumiałość mieszkańców oraz przyjezdnych. Przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Sobieskiego planowane jest na połowę grudnia 2023 r. Wkrótce powiadomimy o dokładnym terminie – zapewniają wejherowscy urzędnicy.

Utrudnienia potrwają dwa dni. Ulica Sobieskiego, na odcinku od ul. Transportowej do skrzyżowania z ul. Harcerską, zostanie zamknięta dla ruchu w weekend 25 i 26 listopada 2023 r.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje m.in. budowę ścieżki rowerowej w ciągu ul. Sobieskiego, zatok autobusowych, wyniesionych przejść dla pieszych, zjazdów na posesje oraz elementów małej architektury i wykonanie nasadzeń drzew i krzewów.

W ramach prac zostanie przebudowana sieć kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz sieć wodociągowa. Remont obejmie także instalację gazowa. Powstanie też nowe oświetlenie.

Zakończenie prac związanych z inwestycją przewidywane jest na koniec 2024 roku.

UM Wejherowo

UM Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...