20.11.2023 15:30 15 ab / KPP Puck

Powiat pucki. Tymczasowy areszt dla 27-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku na trasie Gnieżdżewo – Łebcz

KPP Puck

Sąd Rejonowy w Wejherowie na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował 27-letniego kierowcę podejrzanego o spowodowanie wypadku, do którego doszło 11 listopada 2023 r. na trasie pomiędzy Łebczem, a Gnieżdżewem. Mężczyzna, który miał prowadzić auto pod wpływem narkotyków i alkoholu, wjechał w przydrożne drzewo, w wyniku czego razem z 17-letnią pasażerką trafili do szpitala.

Do zdarzenia drogowego doszło ok. godz. 4 w nocy. Jak ustalili policjanci z puckiej drogówki, 27-letni kierowca forda, jadąc pod wpływem alkoholu i pod działaniem narkotyków, stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący, razem z 17-letnią pasażerką, z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala – informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Jak dodaje rzeczniczka policji, ustalono, że 27-letni mieszkaniec powiatu puckiego, prowadził forda na trasie powiatowej posiadając we krwi alkohol w ilości prowadzącej do stężenia wynoszącego 2,69 promila.

Ponadto kierował pod działaniem środków odurzających. 27-latek, prowadząc forda z prędkością niezapewniającą panowania nad nim, po pasie jezdni służącym do jazdy w przeciwnym kierunku, nienależycie obserwował drogę, nie zachował należytych środków ostrożności umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu i spowodował wypadek, w wyniku którego 17-letnia pasażerka doznała obrażeń ciała - podkreśla pucki oficer prasowy.

Mężczyzna został zatrzymany przez puckich policjantów, a decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...