20.11.2023 13:30 0 ab / MOSiR Sopot

Nocny maraton pływacki "Otyliada 2023" w Sopocie za nami. Zawodnicy przepłynęli aż 463,6 km!

Już po raz ósmy odbył się nocny maraton pływacki ponad nazwą "Otyliada". W ogólnopolską akcję włączył się także Sopot. Podczas zmagań pływackich na krytej pływalni sopockiego MOSiR-u 40 pływaków przepłynęło łącznie 463,6 km. Najdłuższy dystans pokonała Aleksandra Kubiak, która z wynikiem 35,55 km wygrała zawody.

Drugie i trzecie miejsce w sopockiej Otyliadzie 2023 zajęli: Michał Jabłoński (31 km) i Marcin Lewandowski (30,25 km). Najmłodszymi pływakami byli 6-letnia Kasia Syldatk i 4-letni Tymoteusz Grązka.

Zawody odbyły się pod nadzorem sędziów Polskiego Związku Pływackiego. Był to pierwszy nocny maraton pływacki Otyliada w historii Sopotu i całego Trójmiasta.

Na pomysł zorganizowania „Otyliady” na pływalni MOSiR w Sopocie wpadła Adrianna Niekowal, prezes Sopockiego Klubu Pływackiego i Open Water Team Sopot.

Impreza ma już swoją ugruntowaną ogólnopolską rangę, Bardzo chciałam, by odbyła się także w Sopocie. Dziękuję MOSiR Sopot za wsparcie naszego pomysłu. Ta pływalnia ma swój niepowtarzalny klimat, trenujemy tu poza sezonem pływania w wodach otwartych. Gratuluję pani Oli wspaniałego wyniku – mówiła Adrianna Niekowal.

Zadowolenia z udanej organizacji pływackich zawodów nie krył Józef Kamiński, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie.

Cieszymy się, że nasza pływalnia była areną dla tego niezwykłego wydarzenia. Wielkie brawa dla zwycięzców i dla każdego uczestnika. Najmłodszy, Tymek Grązka, przepłynął aż 12 basenów, czyli 300 metrów, a ma zaledwie 4 latka. To najlepszy dowód na to, że była to impreza dla każdego – podsumowuje Józef Kamiński, z-ca dyrektora sopockiego MOSiR-u.

Wszyscy uczestnicy „Otyliady 2023” otrzymali certyfikat uczestnictwa i medal. Specjalnymi nagrodami w Sopocie uhonorowanych zostało 8 pływaków: najlepszych trzech panów, najlepsze trzy panie, a także najstarszy i najmłodszy uczestnik. Współorganizatorem wydarzenia był Open Water Team Sopot.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...