19.11.2023 12:27 5 ab

W Luzinie trwa Kaszub Cup 2023/2024. To już piętnasta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej

Mieszko Weltrowski / Twoja Telewizja Morska

W weekend 18-19 listopada 2023 r. rywalizacja zespołów z rocznika 2015 i 2016 zainaugurowała 15. edycję Ogólnopolskich Turniejów Halowej Piłki Nożnej 2023/24. W zmaganiach w Luzinie biorą udział 24 drużyny, głównie z Pomorza, ale nie brakuje też ekip z województwa kujawsko-pomorskiego czy zachodniopomorskiego.

To już 15. edycja tego wydarzenia. Bardzo się cieszymy, że przez tyle lat udaje nam się kontynuować ten turniej. Zawody cały czas przyciągają wiele różnych drużyn, nie tylko z naszego województwa. Wielka chwała dla naszych trenerów, m.in. dla Pawła Buzały. To właśnie dzięki jego relacjom i kontaktom jesteśmy w stanie ściągnąć do Luzina drużyny z różnych regionów kraju – zaznacza Piotr Klecha, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu Rekracji i Turystyki w Luzinie.

Zadowolenia z powodu organizacji kolejnej edycji turnieju Kaszub Cup, nie kryje także sam Paweł Buzała. Były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk i Lecha Poznań, podkreśla, że zawody są dla młodych sportowców nie tylko możliwością podszlifowania swoich umiejętności, ale też okazją do dobrej, wspólnej zabawy.

Tegoroczny turniej, podobnie jak w poprzednich latach, przebiega sprawnie i szybko. Taka zabawa dla tych małych chłopców to na pewno coś fajnego. Za oknem obecnie pogoda nie sprzyja najmłodszym, dlatego myślę, że halowy turniej jest znakomitą okazją do spędzenia czasu z innymi zespołami i zdobycia cennego doświadczenia. Przyjechały do nas zespoły z kilku województw, m.in. zachodniopomorskiego czy kujawsko-pomorskiego. Na pewno jest więc co oglądać, bo poziom jest bardzo dobry, a wśród drużyn są np. zespoły Lechii Gdańsk, czy Gwardii Koszalin. Miło się patrzy jak takie maluszki z uśmiechem na twarzy grają w piłkę – mówi Paweł Buzała organizator turnieju Kaszub Cup dla rocznika 2015 i 2016.

W dwudniowych zawodach uczestniczą łącznie 24 drużyny. Wśród nich są także m.in. młodzi piłkarze Uczniowskiego Klubu Sportowego z miejscowości Sycewice, którzy przemierzyli ponad 100 kilometrów by wziąć udział w turnieju.

To nie pierwszy raz kiedy jesteśmy w Luzinie, bo przyjeżdżamy tutaj z różnymi rocznikami już od dłuższego czasu. Jest to fajny turniej, w którym młodzi piłkarze mogą zdobyć cenne doświadczenie. Dodatkowo w Luzinie jest zawsze świetna atmosfera, dlatego lubimy tutaj przyjeżdżać, bo przy okazji można pograć na dobrym poziomie – podkreśla Ryszard Henryk, trener UKS Sparta Sycewice.

Kaszub Cup. Turniej z tradycją

Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Kaszub Cup to cykl zawodów, które co roku odbywają się w okresie zimowej przerwy rozgrywkowej w Hali Widowiskowo – Sportowej GOSRiT im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie.

W ciągu 15-letniej historii turniejów uczestniczyło w nim ponad 1500 drużyn z ponad 250 klubów z terenu całej Polski.

W tym czasie swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znanych piłkarzy i trenerów. Gościli u nas m in. trenerzy reprezentacji Polski, jak np. Paweł Janas, Czesław Michniewicz, czy Wojciech Łazarek. Ponadto nagrody dla młodych piłkarzy wręczali znani ligowi piłkarze wywodzący się ze środowiska wiejskiego m.in. Rafał Kaczmarczyk, Karol Piątek, czy właśnie wspomniany wcześniej Paweł Buzała – mówi dyrektor GOSRiT Luzino, Piotr Klecha.

Podczas okresu jesienno-zimowego 2023/24 organizatorzy zaplanowali 18 turniejów od rocznika 2016 do amatorskich drużyn seniorów. Cykl sportowych zmagań zakończą Mistrzostwa Kaszub Kobiet, które odbędą się 17 lutego 2024 r.

mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...