19.11.2023 09:20 1 ab

I liga. Sparta Oborniki postraszyła Tytanów Wejherowo tylko na początku. Trener Wicon: Nasza ciężka praca nie idzie na marne

Daniel Zaputowicz / Twoja Telewizja Morska

Piłka ręczna. W ramach 8. kolejki I ligi gr. A Tytani Wejherowo wygrali przed własną publicznością ze Spartą Oborniki 34:25 (15:11). Dzięki zwycięstwu "gladiatorzy" awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

W sobotnim meczu (18.11.2023 r.) to wejherowscy Tytani byli zdecydowanym faworytem spotkania. Jednak goście już od pierwszych minut pokazali, że o zwycięstwo nie będzie łatwo.

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli gospodarze w 2. minucie gry. Jednak przyjezdni szybko odpowiedzieli i trzy minuty później to oni prowadzili różnicą dwóch bramek.

W kolejnych minutach spotkania obie drużyny szły "Łeb w łeb", jednak niebezpiecznie dla gospodarzy zrobiło się w 14. minucie, gdy Sparta strzeliła ósmego gola i odskoczyła podopiecznym Roberta Wicona na cztery punkty.

Tytani szybko jednak zniwelowali straty i w 21. minucie było już tylko 7:8, a trzy minuty później wyszli już na dwubramkowe prowadzenie. Ostatecznie do szatni schodzili z czteropunktową zaliczką.

Druga odsłona już całkowicie przebiegała pod dyktando gospodarzy. W 37. minucie było już 19:13, a pięć minut później 22:15.

Tempo gości zdecydowanie spadło w drugiej połowie, a "gladiatorzy" systematycznie powiększali swoją zdobycz punktową. Dwie minuty przed końcem udało im się nawet odskoczyć na 10 bramek, jednak ostatecznie mecz zakończył się 34:25 na korzyść gospodarzy.

Zadowolenia po sobotnim meczu nie krył trener Tytanów Robert Wicon. Przyznał, że najważniejsze w tym spotkaniu były trzy punkty oraz dobra postawa zawodników. Dodał jednak, że w każdym domowym meczu najbardziej cieszy go głośny i gorący doping na trybunach, które praktycznie zawsze wypełnione są po brzegi kibicami.

Publiczność jak zwykle dopisała, bo mieliśmy super atmosferę na trybunach w postaci fajnego kulturalnego dopingu. Myślę, że rozegraliśmy dobre zawody. Przede wszystkim zagraliśmy poprawnie w obronie, która z każdym kolejnym meczem prezentuje się coraz lepiej. Drużyna Sparty jest bardzo dobrą, silnie fizyczną drużyną. Pokazała to dzisiaj na boisku prowadząc z nami 8:4 do 15 minuty. Jestem zadowolony z tego, że dzisiaj mogli zagrać wszyscy zawodnicy oraz, że nikt nie odniósł kontuzji. Cieszy również fakt, że każdy z nich zdobył dzisiaj co najmniej jedną bramkę. W dzisiejszym meczu nasi zawodnicy pokazali swój charakter. Widać, że nasza ciężka praca nie idzie na marne. Mamy młody, perspektywiczny zespół i udowadniamy to na boisku – podsumował Robert Wicon, trener Tytanów Wejherowo.

W tabeli I ligi gr. A Tytani z dorobkiem 15 punktów zajmują aktualnie trzecie miejsce. Liderem jest Gwardia Koszalin (21 pkt.), a tuż za nią Warmia Energa Olsztyn (18 pkt).

Kolejnym przeciwnikiem "gladiatorów" będzie Gwardia Koszalin. Początek wyjazdowego meczu Tytanów już w sobotę (25.11.2023 r.) o godz. 16.

Tytani Wejherowo - SKF KPR Sparta Oborniki 34:25 (15:11)

Tytani: Nowosad, Jurkiewicz (6), Wicon (1), Koss (5), Bach (1), Kreft, Warmbier (1), Maćkowiak (3), Wejher (1), M. Sałata (2), R. Sałata (5), Szafrański (3), Rompa (2), Pohnke (3), Bury (1), Cholcha

Sędziowali: Michał Czaplicki i Michał Mackiw