18.11.2023 17:46 8 ab

Najstarsi mieszkańcy Wejherowa będą celebrować swoje święto. Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na obchody Dnia Seniora

fot. Twoja Telewizja Morska

Najstarsi wejherowianie będą celebrować swoje święto. W ostatnią środę listopada 2023 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie odbędą się obchody Dnia Seniora. Atrakcji nie zabraknie.

Wejherowska biblioteka nie zapomina o najstarszych czytelnikach. Już 29 listopada 2023 r. specjalnie dla nich zorganizowany zostanie Dzień Seniora.

Świętowanie rozpocznie się od występu artystycznego uczniów wejherowskiej "piątki". Tego dnia na seniorów czeka wiele atrakcji w tym punkty kosmetyczne czy masaże. Wspólne obchody zakończy popołudniowe spotkanie autorskie z dziennikarzem Wojciechem Przylipiakiem.

Kiedy Dzień Seniora w Wejherowie? Zobacz szczegółowy program obchodów w MBP Wejherowo (29.11.2023 r.):

  • godz. 10 - występ artystyczny uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie

  • godz. 11-14 - w tych godzinach dla seniorów będą dostępne punkty plastyczne, muzyczne, książkowe, kosmetyczne i masaże (przygotowane przez słuchaczy Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie)

  • godz. 17 - spotkanie autorskie z Wojciechem Przylipiakiem, autorem książki “Zakupy w PRL. W kolejce po wszystko

Dzień seniora w Polsce i na świecie

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, w naszym kraju znanym jako Dzień Seniora, na świecie został ustanowiony 14 grudnia 1990 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Od tego czasu obchodzone jest corocznie 1 października.

W Polsce tradycja obchodów Dnia Seniora sięga przełomu XX i XXI wieku. Święto to celebrowane jest co roku w okresie październik - listopad. Pierwsze oficjalne obchody odbyły się w 1999 roku w Pile pod nazwą Międzynarodowe Spotkanie Seniorów.

mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...