18.11.2023 14:46 6 ab

III liga. Pechowa porażka Wikędu Luzino. Wicelider nie dał szans Stolemowi Gniewino

pixabay

Piłka nożna. Sobotnie popołudnie, 18 listopada 2023 r., nie będą dobrze wspominać trzecioligowcy z powiatu wejherowskiego. W ramach 17. kolejki III ligi grupy II Stolem Gniewino doznał wyjazdowej porażki z wiceliderem tabeli z Torunia, zaś piłkarze Wikędu Luzino nie sprostali Błękitnym w Stargardzie.

Wicelider za mocny

Stolem Gniewino zadanie miał niełatwe bo o punkty przyszło mu tym razem walczyć na wyjeździe z toruńską Elaną, która w trzecioligowej tabeli zajmuje drugie miejsce.

Mecz już po pierwszym kwadransie gry ułożył się po myśli gospodarzy, gdy pierwszą bramkę dla Elany zdobył Maciej Rożnowski. Kilkanaście minut później drugiego gola dla zawodników z Torunia strzelił Arkadiusz Korpalski i gospodarze schodzili do szatni z dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie piłkarze Elany spokojnie kontrolowali przebieg meczu, nie pozwalając na zbyt wiele przyjezdnym. Przysłowiową kropkę nad "i" na 10 minut przed końcem gry postawił Marcin Kościelecki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 3:0 na korzyść gospodarzy.

Elena Toruń - Stolem Gniewino 3:0 (2:0) Bramki: Rożnowski (15), Korpalski (35), Kościelecki (81) Stolem, wyjściowa "11": Moczadło - Balewski, Lengiewicz, Kotwica, Patrzykąt, Wachowiak (kpt), Klarecki, Łyszkiewicz-Dustet, Bach, Kruczkowski, Soboczyński.

Pechowa końcówka Wikędu

Luziński Wikęd miał mieć z kolei teoretycznie łatwiejszą przeprawę. Ich wyjazdowym przeciwnikiem w przedostatnim tegorocznym meczu był zespół ze Stargardu, który w tabeli plasował się zaledwie kilka pozycji wyżej.

Piłkarze z Luzina bardzo dobrze zaprezentowali się w pierwszej połowie. W 35. minucie prowadzenie przyjezdnym dał Konrad Formela. Była to jedyna bramką w tej części spotkania, więc luzinianie schodzili do szatni z optymistycznym nastawianiem przed drugą połową.

Po przerwie niemoc strzelecka Błękitnych trwała dalej. Piłkarze Wikędu bardzo dobrze uniemożliwiali zdobycie bramki Błękitnym i wydawało się, że tego dnia ze Stargardu wyjadą z tarczą.

Pech niestety przyszedł pod koniec meczu. Piłkarzem, który pogrążył gości okazał się Mateusz Ogrodowski. Obrońca Błękitnych najpierw w 82. minucie doprowadził do wyrównania. Kilkadziesiąt sekund później ten piłkarz strzelił kolejnego gola, dając tym samym zwycięstwo swojej drużynie.

Błękitni Stargard - Wikęd Luzino 2:1 (0:1) Bramki: Ogrodowski (82, 85) - Formela (21) Wikęd, wyjściowa "11": Gołoś - Mienik, Brzuzy, Kostuch, Sobków, Kwaśnik, Regulski, Formela, Wilczyński, Zalov, Fiedosiewicz. Wikęd, ławka rezerwowych: Pawłowski, Machałek, Murakowski, Dąbrowski, Grubba, Galas, Skurat.

Po 17. kolejkach w tabeli III ligi gr. II Stolem, mimo drugiej porażki z rzędu, z 15 pkt. na koncie utrzymał 15 miejsce. Z kolei Wikęd z 10 pkt. teoretycznie awansował o jedną pozycję z 18. na 17. miejsce (lepszy bilans bramkowy od Starogardu Gdańskiego, który również ma 10 pkt).

W ostatniej kolejce rundy jesiennej, która odbędzie się w sobotę, 25 listopada 2023 r., Stolem podejmować będzie Unię Solec Kujawski, a Wikęd na wyjeździe powalczy z Zawiszą Bydgoszcz. Początek obu meczów o godz. 13.