13.11.2023 14:00 32 Tomasz Smuga/UM Wejherowo

Przy ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie powstaje kładka i ścieżka pieszo-rowerowa. Zobaczcie jak się prezentuje [ZDJĘCIA]

telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys

W poniedziałek (13 listopada) na fragmencie drogi wojewódzkiej nr 218 w Wejherowie wprowadzono tymczasową zmianę w ruchu. Powodem jest budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ofiar Piaśnicy i montaż kładki nad rzeką Reda. Zobaczcie zdjęcia z postępu prac.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2023 roku ruszyły prace związane z budową kładki dla pieszych i rowerzystów przy moście nad rzeką Redą w ciągu ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Ta miejska inwestycja powiązana jest również z przebudową ul. Niskiej.

Pobudowana w ramach tej umowy kładka ominie most na rzece Redzie, co spowoduje przekierowanie na nią ruchu pieszych i rowerzystów bez zakłócania ruchu samochodowego na drodze wojewódzkiej 218. Ścieżka rowerowa od strony miasta będzie wykonana z bezfazowej kostki betonowej, a pod kładką pobiegnie kanał technologiczny. Zostanie też wybudowany w tym miejscu monitoring wizyjny – mówiła w sierpniu Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

W związku z prowadzoną inwestycją urzędnicy już wcześniej poinformowali, że w poniedziałek (13 listopada) od godz. 5 do godz. 12 zostanie zamknięta ul. Ofiar Piaśnicy od skrzyżowania z ul. Niską w Wejherowie w kierunku Wielkiej Piaśnicy. Objazd zaplanowany został przez Kąpino, ulicami: Parkowa, Wierzbowa, Lipowa oraz ulicą Fryderyka Chopina.

Mapka z miejscem prowadzonej inwestycji:

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...