13.11.2023 08:06 2 ab / KPP Puck

38-letni mieszkaniec powiatu puckiego ukrywał się przed policją by nie trafić do aresztu. Wpadł w Jastarni

KPP Puck

Poszukiwany 38-latek z powiatu puckiego ukrywał się przed policją by nie trafić do aresztu na 6 miesięcy. Wpadł w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Juracie, którzy rozpoznali go i zatrzymali podczas patrolu w Jastarni.

Policjantka razem ze swoim służbowym partnerem patrolując rejon służbowy zauważyli mężczyznę, którego rozpoznali jako poszukiwanego. Dzięki uważności funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Juracie, mieszkaniec powiatu puckiego został zatrzymany i osadzony za kratami – informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Mężczyzna poszukiwany był przez sąd w Wejherowie do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Nie chciał odpowiedzieć za popełnione przestępstwo oszustwa.

Funkcjonariusze pokazali, że bycie policjantem to nie tylko codzienne, służbowe obowiązki, czynności zlecone. Policjanci z Juraty, podejmując własną interwencję wobec osoby poszukiwanej, którą rozpoznali patrolując teren, wykazali się dobrą znajomością swojego rejonu służbowego oraz jego mieszkańców, chęcią do podejmowania czynności służbowych oraz zainteresowanie i gotowość do pracy. Działali zdecydowanie i skutecznie – podkreśla rzeczniczka puckiej policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...