11.11.2023 17:00 2 ab

III liga. Fenomenalne derby powiatu wejherowskiego. Aż siedem bramek padło w meczu Wikędu Luzino ze Stolemem Gniewino!

Stolem Gniewino / Facebook

Emocji nie brakowało w derbowym spotkaniu powiatu wejherowskiego, które odbyło się w ramach 16. kolejki III ligi grupy II. W sobotnim (11.11.2023 r.) meczu pomiędzy Wikędem Luzino, a Stolem Gniewino padło aż siedem bramek!

Mimo, że gospodarze, czyli Wikęd Luzino, nie byli faworytem sobotniego starcia, to właśnie oni rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia. Już w 5. minucie futbolówkę w siatce przyjezdnych umieścił Eryk Sobków. Tuż przed przerwą, bo w 44 minucie drugą bramkę dołożył Nikodem Fiedosewicz i gospodarze schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Podobnie jak w pierwszej połowie, także i drugiej, piłkarze z Luzina mocno zaakcentowali początek. Już w 49. minucie trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Jakub Krefft. Gdy wydawało się, że luzińskim piłkarzom nic złego nie może się już przytrafić, z letargu obudzili się zawodnicy Stolema. W 63. minucie kontaktową bramkę zdobył Wiktor Patrzykąt.

Piłkarze Wikędu jednak szybko odpowiedzieli i w 71. minucie Sobków strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu. Dwie minuty później bramkę na 2:4 zdobył Euzebiusz Belka, tym samym przedłużając jeszcze teoretyczne szanse na wywiezienie korzystnego rezultatu z Luzina. Nadzieje jednak rozwiał już w kolejnej minucie Jakub Krefft ustalając wynik spotkania na 5:2 dla gospodarzy.

Po 16. kolejkach w tabeli III ligi gr. II Stolem, mimo porażki, z 15 pkt. utrzymał 15 miejsce. Z kolei Wikęd z 10 pkt. wciąż zajmuje ostanią lokatę.

W następnej kolejce, która odbędzie się w sobotę, 18 listopada 2023 r., Stolem zagra na wyjeździe z Elaną Toruń, Wikęd a Błękitnymi Stargard. Początek obu meczów o godz. 13.