29.10.2023 10:23 1 Tomasz Smuga

Wikęd Luzino wgrywa w meczu o 'sześć punktów'! Piłkarze Stolema Gniewino też w dobrych nastrojach

telewizjattm.pl

Wikęd Luzino pod wodzą nowego trenera Waldemara Walkusza odniósł drugie zwycięstwo w rundzie jesiennej w III lidze. Luzinainie w spotkaniu o tak zwane 'sześć punktów' pokonali KP Starogard Gdański.

Na boisku przy ulicy Mickiewicza w sobotę (28 października) w ramach 14. kolejki III ligi spotkały się dwa ostatnie zespoły z ligowej tabeli.

Nie najlepiej nam idzie. Ale przyszedł nowy trener i są nowe nadzieje. Pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy na własnym terenie dwa tygodnie temu z Cartusią Kartuzy (3:1) - przyznał w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Piotr Klecha, dyrektor GOSTRiT Luzino.

Wikęd pod wodzą trenera Waldemara Walkusza rywalizację z KP Starogard Gdański dobrze rozpoczął. Luzinianie już w 17. minucie objęli prowadzenie. Wynik meczu otworzył Konrad Formela, który siedemnaście minut później podwyższył na 2:0. Trzeciego gola i tym samym ustalając ostateczny rezultat spotkania strzelił w 65. min. Jakub Krefft.

Dla Wikędu była to druga wygrana za kadencji trenera Waldemara Walkusza i tym samym drugie zwycięstwo w rundzie jesiennej III ligi w sezonie 2023/2024. Jednak wywalczony komplet punktów w starciu z drużyną ze Starogardu Gdańskiego nie pozwolił jeszcze na opuszczenie przez Wikęd ostatniego miejsca w tabeli. Do przedostatniego KP traci dwa 'oczka'.

Natomiast strefę spadkową po minionej kolejce opuścił Stolem Gniewino. Po bramce z rzutu karnego strzelonego przez Patryka Soboczyńskiego gniewiński team na wyjeździe pokonał Gedanię Gdańsk 1:0.

Stolem z 12. punktami awansował na 15. pozycję i ma 3. pkt. przewagi nad Unią Solec Kujawski.

Tabela III ligi po 14. kolejkach/źródło: 90minut.pl