Wszystkich Świętych 2023 w Wejherowie. Organizacja ruchu, parkingi i rozkład jazdy MZK

poniedziałek, 23 października 2023, 12:00
telewizjattm.pl (archiwum)/fot. Daniel Zaputowicz
telewizjattm.pl (archiwum)/fot. Daniel Zaputowicz

Przygotowaliśmy praktyczne informacje dla naszych czytelników, którzy 1 listopada będą odwiedzać groby na Cmentarzu Śmiechowskim w Wejherowie. Sprawdźcie, jak podczas Wszystkich Świętych 2023 wyglądać będzie organizacja ruchu, parkingi i rozkład jazdy MZK.

1 listopada w celu zapewnienia bezpieczeństwa tradycyjnie ograniczony zostanie ruch pojazdów w obrębie cmentarza w Wejherowie Śmiechowie. I tak zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną ulice: Roszczynialskiego, Myśliwska, Ofiar Grudnia 1970, Leśna i Brzozowa. Jeżeli chodzi o wjazd na ogólnodostępny parking przy ul. Roszczynialskiego, to od ul. Sikorskiego odbywać się będzie wyłącznie ul. Odrębną w obu kierunkach.

Ponadto dla inwalidów przeznaczono 31 miejsc postojowych na ogólnodostępnym parkingu przy ul. Roszczynialskiego. Z kolei dla taksówek przewidziano 8 miejsc postojowych w zatoce postojowej w ul. Roszczynialskiego pomiędzy ul. Leśną i ul. Brzozową. Natomiast 1 listopada na ul. Poprzecznej i ul. Wschodniej zostaną wyznaczone miejsca postojowe dla pojazdów.

Zmiany w rozkładach autobusów na czas Święta Zmarłych

Od 28 października do 1 listopada MZK Wejherowo przygotowało dodatkowe połączenia komunikacyjne, aby usprawnić poruszanie się po mieście przed i w trakcie dnia Wszystkich Świętych.

28 - 29 października

  • PKS na linii 3 (łączenie z 16) będzie obsługiwany przez autobus przegubowy,

  • całodzienne połączenia MZK na linii 3 (łączenie z 16) obsługiwane przez autobus przegubowy z PA Gryf (tak jak w zeszłym roku),

  • Gryf na linii 17 (łączenie z 18) obsługiwany przez autobus standardowy,

  • uruchomienie linii na cmentarz D na lekko zmodyfikowanej trasie: KARNOWSKIEGO – Przemysłowa – Graniczna – Lelewela – Nadrzeczna – Chopina – Kochanowskiego – Partyzantów – Pomorska – Prusa – Rybacka – 12 Marca – Myśliwska – Roszczynialskiego – CMENTARZ.

30 - 31 października

  • połączenia MZK (do 19:00) na linii 3 (łączenie z 16) obsługiwane przez autobus przegubowy przez Gryf,

  • Gryf na linii 17 obsługiwany przez autobus standardowy

  • funkcjonowanie linii na cmentarz D

1 listopada

  • uruchomienie linii autobusowej na cmentarz A, B, C i D,

  • obsługa Redy poprzez linię na cmentarz E na trasie: CIECHOCINO – Pucka – Nowa – Wrzosowa (powrót Kazimierska) – Obwodowa – Łąkowa – Gdańska – Gniewowska – CMENTARZ, wzmocnienia na mszę (odwozy i dowozy, następnie przejazd do Wejherowa),

  • linia 3 będzie funkcjonowała wg specjalnego rozkładu jazdy (co 30 minut) na trasie GOŚCICINO ROBAKOWSKA – CMENTARZ. Do obsługi przeznaczone zostaną pojazdy przegubowe z PA Gryf (2x) i PKS,

  • obsługę osiedla Sikorskiego zapewni wyłącznie linia 16 także wg specjalnego rozkładu jazdy (co 60 minut),

  • linie 11 i 13 będą funkcjonować wg specjalnego rozkładu jazdy (co 60 minut, zamiast co 120 minut),

  • rezerwy – w zależności od ilości dostępnych do zatrudnienia kierowców. Rozkłady specjalne będą w formie „dowieszek” do aktualnych z informacją o kursowaniu w dniu 1 listopada na jaskrawym papierze samoprzylepnym.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Tłumy na Dniu Kaszubskim w Pucku
niedziela, 16 sierpnia 2026 1

Tłumy na Dniu Kaszubskim w Pucku

Na placu Wejhera zademonstrowali swoją siłę. Byliście? Znajdźcie się na zdjęciach
niedziela, 16 sierpnia 2026 5

Na placu Wejhera zademonstrowali swoją siłę. Byliście? Znajdźcie się na zdjęciach

PSIKNIK Reda 2026. Głównym tematem było czipowanie czworonogów
niedziela, 16 sierpnia 2026

PSIKNIK Reda 2026. Głównym tematem było czipowanie czworonogów

Pchli Targ w Wejherowie przyciągnął wystawców i poszukiwaczy okazji
niedziela, 16 sierpnia 2026 4

Pchli Targ w Wejherowie przyciągnął wystawców i poszukiwaczy okazji

Co zobaczyć w Trójmieście? Pomysł na spacer okiem przewodnika
niedziela, 16 sierpnia 2026

Co zobaczyć w Trójmieście? Pomysł na spacer okiem przewodnika

Mieszkaniec Rumi przepłynął wpław  Wisłę dla dzieci!
niedziela, 16 sierpnia 2026 2

Mieszkaniec Rumi przepłynął wpław Wisłę dla dzieci!

Tragedia nad jeziorem. Nie żyją dwie osoby
niedziela, 16 sierpnia 2026 5

Tragedia nad jeziorem. Nie żyją dwie osoby

Pożar w zakładzie gospodarowania odpadów. Firma wydała oświadczenie
Aktualizacja
niedziela, 16 sierpnia 2026 6

Pożar w zakładzie gospodarowania odpadów. Firma wydała oświadczenie

Na te projekty będą mogli głosować mieszkańcy w budżecie obywatelskim
niedziela, 16 sierpnia 2026 6

Na te projekty będą mogli głosować mieszkańcy w budżecie obywatelskim

Traktory ruszą do rywalizacji. II Pomorskie Wyścigi Traktorów
niedziela, 16 sierpnia 2026 1

Traktory ruszą do rywalizacji. II Pomorskie Wyścigi Traktorów

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →