Politycy nie zabijajcie polskich mediów

20.10.2023 11:00 12 PM/KMP Gdańsk

Zabezpieczyli marihuanę wartą 15 tys. zł

zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

19-latek podejrzany o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków trafił do aresztu. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonej marihuany to 15 tys. zł.

Kryminalni z komisariatu na gdańskim Przymorzu pracowali nad sprawą narkotykową. Dzięki swojej pracy w marcu zatrzymali za posiadanie znacznej ilości marihuany 20-letniego mieszkańca Gdańska.

— Sprawca usłyszał zarzut i na wniosek prokuratora sąd umieścił mężczyznę w areszcie. Dla policjantów to nie był koniec sprawy i swoje czynności prowadzili dalej. Szczegółowo analizowali wszystkie zdobywane informacje, ściśle też współpracowali z prokuratorem prowadzącym śledztwo. Gdy materiał dowodowy był na tyle mocny, aby zatrzymać do sprawy kolejną osobę, prokurator wydał postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu sprawcy na czynności – informuje gdańska policja.

W miniony wtorek został zatrzymany 19-letni mieszkaniec Gdańska. Zatrzymanie mężczyzny było efektem prowadzonego śledztwa w sprawie wprowadzania do obrotu środków odurzających.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora i usłyszał zarzut udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie środka zapobiegawczego i zastosował wobec 19-latka tymczasowy areszt.

Za udział w obrocie znaczną ilością narkotyków grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Za posiadanie narkotyków grozi 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...