15.10.2023 12:00 0 Tomasz Smuga

Najlepsi crossfitowcy rywalizowali w Wejherowie [ZDJĘCIA]

telewizjattm.pl/fot. Jakub Dulko

Swoją siłę oraz kondycję zaprezentowali w Wejherowie najlepsi crossfitowcy w Polsce. W sobotę i niedzielę (14 i 15 października) w EkoFabryce zorganizowano szóstą edycję Wejher Cross Games.

To były dwudniowe zawody, które w październiku 2023 roku odbyły się w nowym miejscu.

W EkoFabryce w Wejherowie, czyli w zrewitalizowanym terenie po tartaku. To wspaniałe miejsce z zapleczem socjalnym - przekonuje w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Bartłomiej Szreder, organizator zawodów, prezes WKKiSS “Apollo”. - Podczas szóstej edycji mamy sześć różnych konkurencji wytrzymałościowych, wydolnościowych, gimnastycznych, siłowych i ciężarowych.

Na zawody do Wejherowa przyjechało 190 crossfitowców od amatorów po doświadczonych sportowców, którzy startują na arenach międzynarodowych.

Na czym polega crossfit?


Crossfit polega na ćwiczeniach siłowych i kondycyjnych, podczas których rozwija się masę mięśni aby wzmocnić siłę ruchu mięśni. Dodatkowo, buduje i rozwija wydolność, wytrzymałość, siłę, moc, szybkość i koordynację. Trening łączy w sobie kwintesencję sportów siłowych (podnoszenie ciężarów), kalisteniki (podciągnięcia i wsparcia siłowe na drążkach) i sportów wytrzymałościowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...