Politycy nie zabijajcie polskich mediów

09.10.2023 16:00 6 PM/KPP Wejherowo

Uprawiali krzewy marihuany. Hodowla była skrzętnie przygotowana

Fot. KPP Wejherowo

Zlikwidowali nielegalną uprawę krzewów marihuany oraz zabezpieczyli znaczną ilości suszu marihuany. Rośliny były ukryte w pomieszczeniach, a wejście do nich było zakamuflowane. Do policyjnego aresztu trafił 40-latek i 36-latek.

Policjanci kryminalni z Wejherowa dzięki współpracy z funkcjonariuszami z Pomorskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdyni  zabezpieczyli 20 krzewów konopi indyjskich oraz ponad 400 gramów marihuany.

Do wspólnych działań doszło pod koniec minionego tygodnia, gdy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej policjanci razem ze strażnikami granicznymi wkroczyli na teren prywatnych posesji, w jednej z miejscowości powiatu wejherowskiego – podaje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

W czasie przeszukania ukrytych pomieszczeń w magazynie, funkcjonariusze znaleźli zakazane rośliny, które rosły w specjalnie przygotowanych do hodowli pomieszczeniach. Rośliny uprawiane były w pomieszczeniu, które było wyposażone w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. Ponadto były tam także inne pomieszczenia przygotowane do uprawy konopi.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Mundurowi zabezpieczyli rośliny oraz sprzęt służący do uprawy. Funkcjonariusze zatrzymali 40 i 36-letnich mieszkańców powiatu podejrzanych o nielegalną uprawę zakazanych roślin. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Dzięki współpracy policjantów kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie oraz funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Gdyni susz roślinny oraz rośliny, z których miał powstać susz – jako produkt końcowy, nie trafi w ręce osób nieświadomych zagrożenia, jakie niesie ze sobą zażywanie środków odurzających – podaje policja.

Za prowadzenie takiej działalności grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...