04.10.2023 13:00 4 JSZ/PM

Zmiany w budżecie na sesji powiatu wejherowskiego

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W wejherowskim starostwie we wtorek (3 października) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Wejherowskiego. Powodem jej zwołania była konieczność wprowadzenia do budżetu dodatkowych środków.

Dodatkowe środki z rządowego funduszu rozwoju dróg na przebudowę drogi w miejscowości Rębiska, jest to 1 146 000 zł. Ponadto z rezerwy subwencji oświatowej ponad 200 tys. zł, co będzie przekazane do szkół, a także na kursy kwalifikacyjne dla opiekunów medycznych ponad 227 tys. zł – mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Dodatkowo powiat ma zamiar rozpocząć zapowiadany remont poddasza w wejherowskim Elektryku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ich wóz strażacki miał prawie pół wieku. Teraz mają nowe auto

Otrzymaliśmy część dotacji, która dziś wprowadziliśmy do budżetu, kolejne będą sukcesywnie spływały, także możemy rozpocząć remont poddasza które będzie przeznaczone na powiatowe centrum promocji energetyki – dodaje Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Oprócz spraw budżetowych radni pochylili się także nad innymi uchwałami.

Uchwały porządkowe ponieważ dostaliśmy dofinansowanie na zabytki z Polskiego Ładu, więc trzeba było zmienić uchwałę dotyczącą udzielania dotacji na remonty i konserwację zabytków, ponadto też uchwała na zimowe utrzymanie dróg w gminie Linia - zaznacza starosta wejherowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukrainka jechała rowerem Obwodnicą Trójmiasta

Została przyjęta uchwała o pozbawieniu kilku odcinków dróg kategorii drogi powiatowej. Kolejna, już zwyczajna sesja Rady Powiatu Wejherowskiego ma odbyć się pod koniec października.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...