03.10.2023 13:30 14 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

Spalił magazyn z fotowoltaiką. Straty oszacowano na 2 mln zł! [ZDJĘCIA]

KPP Wejherowo

Nawet do 10 lat więzienia może grozić 26-letniemu mieszkańcowi powiatu wejherowskiego, który podpalił magazyn z panelami fotowoltaicznymi. Straty oszacowano na przeszło 2 miliony złotych!

W Zwartowie w gminie Choczewo 16 września doszło do pożaru magazynu. W pomieszczeniu składowane były kable energetyczne oraz panele fotowoltaiczne.

Po przybyciu w miejsce zdarzenia zastano rozwijający się pożar magazynu, w który składowane było 16 rolek kabla energetycznego aluminiowe o łącznej długości około 16 km oraz 74 palety z panelami fotowoltaicznymi - poinformowali strażacy ochotnicy z OSP w Choczewie.

OSP Choczewo OSP Choczewo OSP Choczewo OSP Choczewo OSP Choczewo

Okazało się, że odpowiedzialnym za ten czyn jest 26-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ciągu niespełna dwóch tygodni ustalili tożsamość sprawcy i go zatrzymali.

Funkcjonariusze ustalili, że w trakcie tego czynu mężczyzna prawdopodobnie był pod wpływem alkoholu i nagle wpadł na pomysł, aby podpalić ten magazyn. Jak ustalili policjanci prawdopodobnie, aby zrealizować swój plan spalenia magazynu, mężczyzna z motocykla, który znajdował się w jego pomieszczeniu gospodarczym, spuścił benzynę i za jej pomocą podpalił magazyn - przekazuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

Łączne straty jakie spowodował sprawca zostały oszacowane na przeszło 2 000 000 zł. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...