03.10.2023 10:30 0 PM

Wybitny, znany na całym świecie pianista zagrał w Puckim Hospicjum

Fot. Puckie Hospicjum

„Było magicznie” – czytamy na stronie Puckiego Hospicjum. W placówce odbył się koncert wybitnego pianisty Rafała Blechacza.

W niedzielne (1 października) południe w hospicjum stacjonarnym w Pucku miał miejsce niesamowity koncert, wystąpił zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2005 roku - Rafał Blechacz.

Za jego sprawą w progach hospicjum stacjonarnego wybrzmiały wyjątkowe utwory F. Chopina, J. S. Bacha czy C. Franka. Koncert był celebracją niedawnej rocznicy otwarcia progów hospicyjnego domu – czytamy na stronie Puckiego Hospicjum.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ksiądz Jan Kaczkowski w oknie kamienicy. 'Będzie błogosławił wszystkich idących na kolejkę'

— Nasi podopieczni mają marzenia, a przecież puckie hospicjum stara się tworzyć jak najlepsze warunki do tego, żeby te ostatnie chwile życia były ostatnimi chwilami szczęścia – mówiła w lipcu Anna Jochim–Labuda, dyrektor Hospicjum im. o. Pio w Pucku.

Wszyscy obecni do głębi poruszeni byli dźwiękami i spotkaniem z muzykiem.

To wydarzenie na zawsze zostanie w naszych sercach i pamięci. Dziękujemy! Było magicznie – czytamy na Facebooku placówki.

Przypomnijmy, że trzy miesiące temu do Puckiego Hospicjum trafił dziewięcioosobowy nowy samochód. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...