02.10.2023 12:47 0 Tomasz Smuga

W Pucku poznaliśmy najlepszych radiojachtingowców w Polsce! [WYNIKI]

telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys

RJK 'Bliza' Wejherowo został najlepszym klubem sezonu regatowego. W Pucku odbyły się Regaty Zakończenia Sezonu 2023 Jachtów Sterowanych Radiem.

Areną zmagań były wody Zatoki Puckiej. O medale walczyło 36 zawodników z 10 klubów z Polski. Wśród startujących był m.in. Jan Springer z JKM Roda Gdynia. W Pucku Springer wygrał mistrzostwa Polski w klasach F5-E/IOM. Natomiast w klasyfikacji rankingowej za cały sezon 2023 w Pucharze Polski uplasował się na drugi miejscu.

Puck, jak zwykle stanął na wysokości zadania. To jest świetny akwen, dlatego wracamy tutaj co roku, a czasami nawet dwa razy. Bardzo lubimy tutaj się ścigać - przyznaje w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Jan Springer.

Jan Springer/fot. Vasyl Kyrnys

Dla zawodnika gdyńskiego klubu zawody na Zatoce Puckiej był też pewnego rodzaju sprawdzeniem się przed walką w międzynarodowej rywalizacji.

W czwartek [5 października - dop. red.] wyjeżdżamy do Hiszpanii na mistrzostwa Europy. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych awarii sprzętowych. Liczymy na dobre miejsca. Będzie tam 80 zawodników z całej Europy. W pewnym sensie będą to takie małe mistrzostwa świata. Aktualna najlepsza trójka na świecie to są Europejczycy. Stawka będzie jak na światowych regatach - podkreśla Springer.

Wracając do Regat Zakończenia Sezonu 2023 w Pucku to w mistrzostwach Polski w gronie seniorów na podium znaleźli się też kolejno Julian Damaszk z RJK 'Bliza' Wejherowo oraz Bartłomiej Jereczek z Wirland Mausz Parcchowo.

Wśród juniorów triumfował Igor Pawłowicz z wejherowskiego klubu przed kolegami z 'Blizy' Błażejem Pawłowiczem i Marcinem Osuchem. W młodzikach zwyciężył Jakub Kukowski z UKS Czarni Pieszcz. Drugi był Kacper Wroński z Wirland Mausz Parcchowo.

W MP rywalizowali też old boje. Triumfatorem tych zmagań został Cezary Salamaj z Radiojachting Szczecin. Na 'pudle' znaleźli się również Marcin Gransicki ze szczecińskiego klubu oraz Marian Chęć z Wodnika Poznań.

telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys telewizjattm.pl/fot. Vasyl Kyrnys Jan Springer/fot. Vasyl Kyrnys