Politycy nie zabijajcie polskich mediów

29.09.2023 08:30 13 PM/KPP Puck

Pościg ulicami miasta. Kierowcę zatrzymały barierki energochłonne

Fot. KPP Puck

Policjanci chcieli zatrzymać kierującego do kontroli drogowej, a ten zaczął uciekać. Mundurowym udało się go zatrzymać. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu i posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W środę (27 września) przed godziną 20:00 funkcjonariusze pojechali na jeden z parkingów samochodowych w Pucku, gdzie według zgłoszenia kierowca, który zaparkował samochód mitsubishi, jest pod wpływem alkoholu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Piaśnicy upamiętnią ofiary drugiej wojny światowej. Darmowy dojazd na uroczystości

Na miejscu policjanci zauważyli mężczyznę, który wsiada do auta i nim odjeżdża. Mundurowi pojechali za kierującym, który pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać, w kierunku miejscowości Celbowo – informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck

Kierujący jechał przez kolejne skrzyżowania, łamał przepisy ruchu drogowego i powodował zagrożenie dla siebie i innych. Podczas ucieczki, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w barierki energochłonne, uszkadzając je.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Okradali jubilerów m.in. w Gdańsku. Wartość skradzionego mienia przekracza 5 mln zł

Policjanci natychmiast zatrzymali kierowcę. Mężczyzna był agresywny wobec interweniujących policjantów obrażał ich w pewnym momencie uderzył jednego z nich. Policjanci zmuszeni byli do jego obezwładnienia. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji – podaje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk.

Policjanci ustalili, że 20-letni mężczyzna z województwa małopolskiego był pod wpływem alkoholu i prowadził mitsubishi mając zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania samochodami. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...