27.09.2023 14:00 2 Tomasz Smuga/KPP Puck

Schował narkotyki w bieliźnie. Nastolatek odpowie przed sądem

KPP Puck

Nastolatek z powiatu puckiego na widok stróży prawa zaczął nerwowo się zachowywać. Okazało się, że miał przy sobie narkotyki, które schował w bieliźnie.

We wtorek (26 września) policjanci z puckiej komendy, patrolując teren Strzelna, zauważyli grupę młodych osób, które na ich widok zareagowały nerwowo, zwracając na sobie uwagę mundurowych. Doświadczenie policjantom podpowiadało, że mogą posiadać narkotyki. I jak się okazało ich podejrzenia były trafne.

W trakcie wykonywanych czynności u jednego 15-latka policjanci znaleźli zawiniątko z mefedronem i marihuanę. Okazało się, że 15-latek miał również woreczek strunowy z kilkoma zawiniątkami z zawartością marihuany, w bieliźnie - informuje asp. szt. Joanna Samula - Gregorczyk, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Pucku.

CZYTAJ TEŻ: Rumianin nawoływał do popełnienia przestępstw. Posiadał broń i amunicję

Narkotyki zostały zabezpieczone, a chłopak doprowadzony do puckiej komendy, skąd po wykonaniu czynności, został odebrany przez opiekuna. Za posiadanie środków odurzających nieletni odpowie przez Sądem Rodzinnym. Wobec nieletniego będzie toczyć się postępowanie o czyn karalny na podstawie przepisów Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Czekamy na Państwa sygnały i informacje z regionu. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...