26.09.2023 13:48 17 OR Materiał partnera

Atomowy Autobus przyjedzie do Wejherowa i Kopalina

fot. Fundacja Forum Atomowe

Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium zawita do wejherowskiej "samochodówki" oraz do świetlicy sołeckiej w Kopalinie. W ramach wydarzenia prowadzone będą warsztaty z zakresu radiologii, promieniotwórczości czy technologii budowy reaktorów.

Celem 7. edycji projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”, realizowanej przez Polskie Elektrownie Jądrowe oraz Fundację Forum Atomowe jest promocja mobilnej wystawy edukacyjnej ATOMLAB poświęconej energii jądrowej i promieniotwórczości.

Jest to namiastka mobilnego centrum nauki – wystawa edukacyjna i interaktywna, której celem jest popularyzacja tematyki związanej z pokojowym wykorzystaniem energii jądrowej i promieniotwórczości. Wystawa przeznaczona jest dla szerokiego grona odbiorców, ale dedykowana jest przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich — informują organizatorzy wydarzenia.

mat. Fundacja Forum Atomowe

 Tegoroczna wystawa obejmie następujące pokazy:

Promieniowanie jonizujące naturalne, tablica izotopów, zasady ochrony radiologicznej, generowanie energii elektrycznej z różnych źródeł (słońce, wiatr, siła mięśni ludzkich), przemiany jednej formy energii w drugą, wydajność, różnych źródeł energii, zasada działania elektrowni jądrowej – interaktywna makieta, paliwo jądrowe – makieta kasety paliwowej oraz fizyka reakcji rozszczepienia i reakcji łańcuchowej zachodzącej w rdzeniu reaktora – hologram.

Mobilne Laboratorium zawita w czwartek 28 września w godz. od 9.00 do 14.00 do Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera, ul. Jana III Sobieskiego 344 w Wejherowie, natomiast do świetlicy sołeckiej w Kopalinie przyjedzie 30 września w godz. od 11.00 do 14.00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...