26.09.2023 12:30 0 Mieszko Weltrowski/OR

Wejherowscy radni obradowali

fot. Twoja Telewizja Morska/ Vasyl Krynys

Za nami XLVIII Sesja Rady Miasta Wejherowa, której głównym punktem były zmiany w budżecie i wprowadzenie do niego dodatkowych środków.

Radni Wejherowa spotkali się dzisiaj, aby obradować nad kilkunastoma uchwałami.

Dzisiejsza sesja ma charakter roboczy. Będziemy omawiać i przegłosowywać zmiany finansowe i co za tym idzie zmiany w wieloletniej prognozie finansowej tak, by utrzymać płynność finansową miasta i wprowadzić środki finansowe zewnętrzne, które otrzymaliśmy. Wybieramy dziś również ławnika do Sądu Okręgowego w Gdańsku — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jacek Gafka, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa.

Podczas sesji przegłosowywany został plan zagospodarowania przestrzennego w obrębie ulicy Tuwima.

Najważniejsze na dzisiejszej sesji jest przyjęcie do budżetu środków finansowych, o które staraliśmy się bardzo długo. Jest to 21 mln zł na wydatki bieżące. O te środki wnioskowaliśmy do Ministerstwa Finansów jako dotacja do budżetu. Pozwala nam to na spokojną realizację założonego budżetu — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Środki przeznaczone będą na najistotniejsze potrzeby miasta, jednak, jak zaznacza prezydent Krzysztof Hildebrandt, nie zostaną one przeznaczone na inwestycje. Podczas sesji radni skupili się także na szeregu innych uchwał związanych z bieżącym funkcjonowaniem miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...