25.09.2023 15:00 3 OR

Przed nami III Rowerowy Rajd Piaśnicki

Rowerowy Rajd Piaśnicki 2021 rok/Fot. Karina Labuda TTM

Już 30 września odbędzie się III Rowerowy Rajd Piaśnicki. Rowerzyści z całych Kaszub uczczą pamięć Pomordowanych w Lasach Piaśnickich.

Tegoroczny rajd przewiduje dwie trasy. Pierwszy wyruszy o godz. 8.45 sprzed kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku. Następnie rowerzyści ruszą do kościoła pw. św. Faustyny Kowalskiej, a potem do Leśniewa, Domatowa (krzyż), Małej Piaśnicy (krzyż), skąd wyruszą do pomnika zamordowanych księży w Piaśnicy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Walczyli bez tchu 32 dni. Uczczą pamięć bohaterskich żołnierzy z Helu

Druga trasa prowadzić będzie z Władysławowa (parafia) przez Łebcz, Starzyno (parafia św. Michała Archanioła). Na ostatnim etapie rowerzyści połączą się z cyklistami z Pucka.

O godz. 11.30 przewidziane jest zapalenie zniczy i złożenie kwiatów pod pomnikiem zamordowanych księży. O godz. 12.00 w Sanktuarium Piaśnickim odprawiona zostanie Msza Święta. W drodze powrotnej o godz. 13.30 w parafii w Leśniewie dla wszystkich uczestników rajdu przewidziany jest ciepły poczęstunek. Zakończenie rajdu zaplanowane jest na godz. 15.00.

mat. pras.

Organizatorami rajdu są: Michał Kowalski ze Stowarzyszenia "Nasze Pomorskie", Piotr Dettlaff, radny gminy Władysławowo, Sławomir Idkowiak, radny gminy Puck oraz Waldemar Mieczkowski ze Strzeleckiego Klubu Sportowego "Glock".


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...