21.09.2023 17:41 22 PM

Uwaga! Skażona woda w gminie Wejherowo!

Zdjęcie ilustracyjne/ archiwum/ Fot.Marek Trybański

Uwaga mieszkańcy Bieszkowic, Gniewowa, Nowego Dworu Wejherowskiego, Reszek oraz Zbychowa - Sanepid w Wejherowie stwierdza brak zdatności do spożycia i wykorzystania do celów gospodarczych wody.

Woda nadaje się tylko do spłukiwania toalet. Zakaz używania wody do spożycia i celów gospodarczych - informuje urząd gminy Wejherowo.

W związku z otrzymaniem w dniu 21.09.2023r. wyników badań wody pobranej w dniu 19.09.2023r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie wydał komunikat o braku przydatności do spożycia z wodociągu Reszki zaopatrującego miejscowości: Bieszkowice, Gniewowo, Nowy Dwór Wejherowski, Reszki i Zbychowo ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne tj. ponadnormatywną liczbę bakterii Enterokoki.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie informuje, że woda w wodociągu Reszki zaopatrującego miejscowości: Bieszkowice, Gniewowo, Nowy Dwór Wejherowski, Reszki i Zbychowo: nie nadaje się do spożycia oraz do wykorzystania do celów gospodarczych, nadaje się tylko i wyłącznie do spłukiwania sanitariatów - informuje Sanepid.

Miejsca podstawienia beczkowozów:

— Bieszkowice- boisko przy ulicy Szkolnej

— Nowy Dwór Wejherowski- parking przy kościele ( od jutra zmiana lokalizacji na parking przy szkole podstawowej)

— Reszki- przy remizie OSP

— Zbychowo- przy remizie OSP

— Gniewowo- przy świetlicy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...