Politycy nie zabijajcie polskich mediów

21.09.2023 13:00 13 Jakub Dulko/OR

Mieszkańcy skarżą się na remont ulicy Sobieskiego. ‘To jest budowa’ – odpowiada urząd

fot. Monika Wejer/Twoja Telewizja Morska

W inwestycji realizowanej na ulicy Sobieskiego w Wejherowie wprowadzona została zmiana dotycząca przejścia dla pieszych. Jak się okazuje, mieszkańcy w dalszym ciągu nie są zadowoleni z wprowadzonych rozwiązań i martwią się o bezpieczne poruszanie się w okolicy prowadzonych prac.

Prace związane z realizacją inwestycji na ulicy Sobieskiego w Wejherowie idą pełną parą. Jak się jednak okazuje, mieszkańcy miasta mają pewne uwagi co do bezpiecznego poruszania się po tej okolicy. W szczególności związane są z przejściami dla pieszych znajdującymi się bezpośrednio przy placu budowy.

Uwzględniając trasy przemieszczania się naszych mieszkańców, zdecydowaliśmy się, mimo wielu trudności, na utrzymanie w tym miejscu ruchu. Osoby, które znajdują się na placu budowy z dopuszczeniem ruchu pieszego i samochodowego nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych — mówi dla Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Noś odblask - bądź bezpieczny. Wejherowska policja częścią RoadPol Safety Days

Miasto jeszcze przed rozpoczęciem prac zdecydowało, że ruch zarówno pieszy jak i samochodowy nie zostanie zamknięty na czas budowy. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zakres wykonywanych prac jest spory a do tego dochodzi lokalizacja, czyli jedna z najbardziej ruchliwych ulic miasta. Włodarze Wejherowa po rozpoczęciu robót już raz zmienili organizację ruchu na ulicy Sobieskiego.

Wydłużyliśmy światła, kierujące w tym miejscu ruchem, oznakowaliśmy i doznakowaliśmy przejścia dla pieszych, ponadto wprowadziliśmy osoby na dwóch przejściach dla pieszych, przeprowadzające pieszych w godzinach od 7.00 do 15.00. W naszym przekonaniu, gdybyśmy wszyscy stosowali się do zasad bezpieczeństwa to nie powinno się tam nic wydarzyć. Apelujemy do wszystkich poruszających się tą drogą, żeby uzbroić się w cierpliwość, robimy wszystko, by inwestycja zakończyła się jak najszybciej — dodaje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

To, jak się okazuje, nie wszystkim mieszkańcom wystarczyło i w dalszym ciągu są pewne uwagi co do bezpiecznego poruszania się w okolicach prowadzonej inwestycji. Warto jednak pamiętać, że o bezpieczeństwie decyduje nie tylko spokojna jazda kierowców ale również rozsądne zachowanie pieszych.

Jak informują władze miasta, inwestycja realizowana jest z lekkim wyprzedzeniem harmonogramu, dlatego istnieje prawdopodobieństwo, że zakończona zostanie jeszcze w tym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...