21.09.2023 08:00 3 OR/Nadleśnictwo Choczewo/BCKGW

Znajdź grzyba giganta i zgarnij nagrody!

for. Nadmorski24.pl

Zbliża się jesień, a jesień to … grzyby! A grzyby to nie tylko spacery po lesie. W najbliższym czasie odbędą się ciekawe aktywności związane z tym leśnym przysmakiem.

Z interesującą propozycją dla miłośników grzybów wychodzi Nadleśnictwo Choczewo, które organizuje konkurs na grzyba giganta!

Grzybobranie to nasz sport narodowy, więc jeśli zebrałeś ostatnio grzyba giganta i chcesz się nim z nami podzielić weź udział w konkursie i zgarnij nagrodę. Zbierz największego grzyba w danej kategorii (prawdziwek, podgrzybek, kurka, czubajka kania i koźlarz) zrób zdjęcie kapelusza z miarka i kartką #konkursnadleśnictwachoczewo oraz datą zbioru — informuje Rafał Skowronek, rzecznik prasowy Nadleśnictwo Choczewo.

Zdjęcie należy przesłać na adres mailowy: [email protected]. Na posiadaczy największych okazów czekają atrakcyjne nagrody.

Na wielkie grzybobranie w Bieszkowicach zaprasza z kolei Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

W sobotę (30 września) w godz. 10.00 – 12.00 w filii Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo odbędzie się wspólne zbieranie grzybów w lesie.

W ramach wydarzenia odbędzie się również biesiada, czyli strefa gastro przygotowana przez KGW Bieszkowice, strefa muzyczna chillout z leżakami, dmuchańce i popcorn dla dzieci, warsztaty zdobienia woreczków na grzyby, ognisko oraz rozstrzygnięcie konkursu „Grzyby w krainie czarów”. Scena letnia dostępna będzie dla wszystkich chętnych artystów amatorów.

mat. BCKGW


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...