18.09.2023 14:30 1 Tomasz Smuga

Z Mevo na lody. Czytelniczka: 'Czy za postój naliczą karę?'

metropoliagdansk.pl

Trwa drugi etap testowania jednośladów w systemie Mevo 2.0. A pytań od użytkowników nie brakuje. Dotyczą między innymi naliczania kar za postój.

Od połowy września 2023 roku mieszańcy pomorskich gmin oraz Trójmiasta mogą bezpłatnie testować nowe rowery w systemie Mevo 2.0. Połowa całej floty, a więc łącznie 2,1 tys. rowerów elektrycznych i klasycznych zostało udostępnionych użytkownikom.

Trudności z dodzwonieniem się do Centrum Kontaktu i z dokończeniem rejestracji - to niektóre z problemów zgłaszanych przez osoby korzystające z rowerów.

CZYTAJ TEŻ: Pierwsze problemy z Mevo 2.0. 'Telefonów jest dużo'

Telefonów jest dużo, to prawda. Już zgłosiliśmy potrzebę zatrudnienia większej liczby osób w call center, aby jak najlepiej rozwiązywać problemy użytkowników rowerów - poinformował po dwóch dniach testów Patryk Gochniewski, rzecznik prasowy Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Zapytania dotyczą też innych kwestii. Do naszej redakcji zadzwoniła kobieta o naliczanie opłat za postój.

Jeżeli wypożyczę rower, pojadę z dzieckiem na lody i pod budką zatrzymam się np. na dziesięć minut, czy zostanie mi naliczona opłata - pyta się nasza czytelniczka.

CZYTAJ TEŻ: Jeżdżą nawet po trzy osoby. Tak mieszkańcy testują Mevo 2.0

Zapytanie skierowaliśmy do Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot.

Oczywiście zatrzymanie się na 10 minut nie będzie wiązało się z dodatkową opłatą. Testy są darmowe. Na ten moment jedyną opłatą jest 10 zł z pozostawienie roweru poza strefą. Niemniej zachęcamy do tego, aby w fazie testów korzystać z roweru bez postojów - na krótkich odcinkach. Między inny po to została na razie wyłączona funkcja pauzy. Chcemy, aby jak największa liczba mieszkańców Metropolii mogła wypróbować Mevo 2.0 - tłumaczy Patryk Gochniewski.

Testy wśród mieszkańców potrwają minimum 21 dni, albo do czasu gdy wszystkie elementy systemu będą działały bez zastrzeżeń. Wtedy na ulice Obszaru Metropolitalnego wyruszy cała flota rowerów, czyli w sumie 4050 rowerów, w tym 3000 modeli ze wspomaganiem elektrycznym.

Użytkownicy wszelkie pytania dotyczące rowerów mogą kierować do Centrum Kontaktu dzwoniąc pod numer telefonu 58 739 11 23. Infolinia jest czynna codziennie w godz. 7- 21.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...