18.09.2023 14:00 11 Mieszko Weltrowski/OR

EkoFabryka 'wyszła' na ulice Wejherowa

fot. Twoja Telewizja Morska/ Daniel Zaputowicz

Wejherowska EkoFabryka postanowiła wziąć udział w akcji Sprzątanie Świata i wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami w minioną niedzielę zorganizowała sprzątanie ulicy Przemysłowej.

Coroczna akcja Sprzątanie Świata miała miejsce w minioną niedzielę (17 września). Z tej okazji na ulicy Przemysłowej w Wejherowie można było spotkać wyjątkowe ekipy sprzątające pod wodzą pracowników EkoFabryki.

Jako Zakład Usług Komunalnych, lokalny przedsiębiorca oraz Izba Norda, wspólnie w niedzielę postanowiliśmy zrobić coś dobrego. Zabieramy worki i zbieramy selektywnie. Mamy nadzieję zrobić dziś naprawdę coś pozytywnego — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Andrzej Gorczycki, prezes ZUK w Wejherowie.

W akcję zaangażowały się silne reprezentacje lokalnych przedsiębiorstw, co znacznie wpływa na wzrost świadomości ekologicznej wśród pracowników.

Bardzo się cieszymy, że tutaj jesteśmy, wraz z naszymi rodzinami. Jest to bardzo pozytywna akcja, zainicjowana przez naszą koleżankę z pracy. Mamy nadzieję, że dużo dziś zbierzemy śmieci — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Justyna, uczestniczka akcji.

Jak się okazało niestety na brak pracy uczestnicy nie mogli narzekać, a ilość odpadów różnego rodzaju była bardzo duża, co świadczy, że jeszcze nie wszyscy potrafimy uszanować to, co nas otacza.

Bardzo się cieszę, że możemy wziąć udział w tego typu inicjatywach. Postanowiliśmy zamienić słowa w czyn i pomagamy dziś posprzątać naszą planetę, wraz z naszymi rodzinami, które nauczą się przy okazji zasad selektywnej zbiórki odpadów — mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Marek Dzikiewicz, przedsiębiorca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...