16.09.2023 08:00 4 Tomasz Smuga/WCK

Wejherowskie trafostacje zmienią swoje oblicze

materiały organizatora

Jeszcze jesienią 2023 roku kolejne trafostacje w Wejherowie zmienią swoje oblicze. To kontynuacja projektu artystycznego Stolemy Energii.

Projekt Stolemy Energii Wejherowskie Centrum Kultury we współpracy z miastem Wejherowo i Energą Operator zaczęło realizować w 2019 roku. Powstało wówczas 10 murali przy ulicach: Śmiechowska, Kotłowskiego, Harcerska, Heyki, Kusocińskiego, Okrężna, Sikorskiego, Wysoka, 3 Maja i Mostnika.

Projekt zyskał nazwę od Stolemów – olbrzymów, które według kaszubskich legend zamieszkiwały tereny Kaszub. Liczne głazy, porozrzucane po całych Kaszubach, są według przekazów pozostałością po ich obecności. Celem projektu jest poprawa estetyzacji miasta poprzez artystyczne zagospodarowanie powierzchni stacji transformatorowych motywami inspirowanymi kaszubszczyzną - informuje Adam Szulc, kierownik działu promocji Wejherowskiego Centrum Kultury.

CZYTAJ TEŻ: Węzeł 'Zryw' w Wejherowie nabiera realnych kształtów

WCK poinformował, że projekt będzie kontynuowany. Do końca października 2023 roku swoje nowe oblicze zyskają trzy kolejne trafostacje znajdujące się w Wejherowie na osiedlu Staszica, Rejtana oraz przy ulicy Nanickiej. Do projektu zaproszono trzech muralistów: Olgę Yatsechko, Milanę Chyżawską i Denisa Chyżawskiego.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...