14.09.2023 13:00 16 PM/Archidiecezjalne Sanktuarium Pasyjno - Maryjne w Wejherowie

Poświęcił go Jan Paweł II. Wkrótce wielka uroczystość

Fot. Sanktuarium Pasyjno - Maryjne w Wejherowie

W przyszłym roku odbędzie się 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Wejherowskiej Uzdrowienia Chorych na Duszy i na Ciele. Dzieło znajduje się w kościele klasztornym św. Anny u oo. franciszkanów w Wejherowie.

Obraz jest opisany w kronice klasztoru wejherowskiego pod datą 20 czerwca 1654 r.

Liczne vota umieszczone obok Obrazu Matki Bożej Wejherowskiej świadczą o wdzięczności wiernych za wysłuchanie ich próśb, a Wejherowo nazywane "Kaszubską Jerozolimą", ale także "Kaszubskim Lourdes" jest celem wielu pielgrzymek. Twarz Maryi na obrazie ma wyraziste rysy młodej, pięknej damy. Jej prawe ucho, ozdobione kolczykiem, jest odsłonięte tak, jakby słuchała próśb wiernych – czytamy na Facebooku archidiecezjalnego Sanktuarium Pasyjno - Maryjne w Wejherowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Węzeł Zryw nabiera realnych kształtów

Stopy Maryi, okryte sandałami, depczą węża, wijącego się na kuli ziemskiej.

Matka Boża na lewej ręce trzyma Dzieciątko Jezus, w prawej – złote berło. Jej Syn w lewej rączce dzierży błękitne jabłko królewskie, a w prawej – różę – podaje sanktuarium.

Obraz Matki Bożej Wejherowskiej został ukoronowany 5 czerwca 1999 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II w czasie mszy św. na sopockim hipodromie. Jest to jedyny obraz koronowany na Kaszubach przez papieża Polaka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...