13.09.2023 16:30 0 Tomasz Smuga/KPP Wejherowo

20-latek spowodował kolizję. Był pijany

archiwum

Prowadzenie na 'podwójnym gazie' może 20-letniego obywatela Ukrainy zaprowadzić za kratki. W Redzie spowodował kolizję i mężczyźnie może grozić teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek (12 września) około godziny 23 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w Redzie na ul. Gdańskiej.

Jak ustalili policjanci, 20-latek obywatel Ukrainy kierujący fordem mondeo podczas nieprawidłowo wykonanego manewru zmiany pasa ruchu zderzył się z mercedesem. Wykonane badanie trzeźwości wykazało, że kierujący fordem był w stanie nietrzeźwości ponieważ miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

CZYTAJ TEŻ: Pieszy trafił do szpitala. Szukają świadków wypadku

Policjanci ukarali mężczyznę za spowodowanie kolizji drogowej mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymali mu także prawo jazdy. Ponadto 20-latek odpowie także za przestępstwo prowadzenia auta po pijaku, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. Wejherowo 998 fot. Wejherowo 998 fot. Wejherowo 998

Problem z prowadzeniem na 'podwójnym gazie' niestety wciąż jest widoczny na polskich drogach. To nie jedyne tego typu zdarzenie, jakie miało miejsce na drogach w powiecie wejherowskim. Na terenie jednej z miejscowości w gminie Łęczyce policjanci zainteresowali się rowerzystą.

Policjanci zauważyli, że cyklista jedzie w specyficzny sposób, chwiejąc się na rowerze. Przeprowadzone badanie alko-testem wykazało, że 21-latek z gminy Luzino był nietrzeźwy, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie - przekazuje oficer prasowy.

Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: