14.09.2023 12:00 2 OR

W Bolszewie odbędą się dożynki powiatowo - gminne

fot. TTM

To nie koniec dożynkowych atrakcji na Nordzie. W najbliższą niedzielę (17 września) odbędą się powiatowo – gminne dożynki w Bolszewie.

Obchody tradycyjnie rozpoczną się dziękczynną mszą świętą. Eucharystia odprawiona zostanie o godz. 13.00 w kościele pw. WNMP w Bolszewie.

Dalsza część obchodów będzie miała miejsce w pobliskim ArtParku w Bolszewie, gdzie o 14.30 rozpocznie się część plenerowa.

Część artystyczną rozpocznie występ Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo. Tuż po niej, również w ramach regionalnego akcentu, wystąpi Kapela Kaszubska „Zbierańce”. Na scenie zaprezentuje się także Zespół Wokalny „Na Dobrą Nutę”, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Lachy” z Nowego Sącza oraz Kabaret „Kuńda”.

fot. gmina Wejherowo

Poza atrakcjami na scenie nie zabraknie też widowiskowych propozycji poza nią. Amatorzy niezwykłej siły ludzkich mięśni będą mieli okazję podziwiać w akcji zwycięzcę Ninja Warrior Polska Jana Tatarowicza z Milwina oraz mistrza Polski Strongman Krzysztofa Kacnerskiego.

Przygotowaliśmy pokaz sprzętu rolniczego oraz stoisko strzeleckie przygotowane przez Bractwo Kurkowe z Wejherowa — mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Ponadto na miejscu odbędą się warsztaty kulinarne dla dzieci z Szefami Kuchni, wystawa wieńców dożynkowych, maszyn rolniczych, stoiska regionalne i gastronomiczne.

Zaczynamy tradycyjnie mszą świętą dziękczynną w kościele parafialnym w Bolszewie, po której, już na placu dożynkowym, odbędzie się tradycyjnie łamanie chleba. W tym roku szczególnie zapraszam na występ zespołu z partnerskiego powiatu z Nowego Sącza. Staramy się, by co roku górale dzielili się swoimi umiejętnościami na Kaszubach — informuje Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.

Gwiazdą wieczoru będzie Dawid Kwiatkowski, który pojawi się na scenie o godz. 20.00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...