07.09.2023 15:00 13 OR/KPP w Pucku

Uprawiał marihuanę w piwnicy. Wpadł przez awarie prądu

fot. KPP w Pucku

Policjanci z puckiej komendy zatrzymali 28-latka z powiatu puckiego, który w piwnicy prowadził nielegalną uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli cztery donice roślin, sprzęt oświetleniowy i nagrzewający oraz susz roślinny, wagę i młynek.

Dzielnicowi z puckiej komendy pojechali do jednego z bloków mieszkalnych na terenie Pucka, gdzie według zgłoszenia mieszkańca, w budynku często dochodzi do awarii elektrycznej, a zamieszkujący w sąsiedztwie mężczyzna często przebywa w swojej piwnicy, którą monitoruje przy użyciu zamontowanej na drzwiach kamery.

fot. KPP w Pucku fot. KPP w Pucku fot. KPP w Pucku

Dzielnicowi dzięki swojej intuicji oraz doświadczeniu przystąpili do czynności mających na celu ustalenie, czy w piwnicy właściciel nie prowadzi nielegalnej plantacji konopi. Funkcjonariusze dokładnie  sprawdzili pomieszczenie piwniczne i ustalili jej 28-letniego właściciela. Wspólnie z kryminalnymi z puckiej komendy ujawnili, za jedną ze ścian, materiałową szafę z 4 doniczkami krzewów konopi. Przeszukując mieszkanie mieszkańca powiatu puckiego, policjanci ujawnili także wagę, młynek do rozdrabniania suszu roślinnego oraz marihuanę w ilości 0,40 grama — informuje asp.szt. Joanna Samula - Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:W Gdańsku grozi ekspedientkom. Jednej z niej powiedział, że podpali jej dom

Policjanci ustalili również, że 28-latek uprawiał krzaki marihuany od 3 miesięcy, które nieustannie ogrzewał i naświetlał przy użyciu samodzielnie skonstruowanego zestawu elektrycznego. 28-latek z powiatu puckiego został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty za prowadzenie nielegalnej uprawy oraz posiadanie środków odurzających. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...