06.09.2023 12:00 9 OR/Szpital w Wejherowie

Z wejherowskiego szpitala znikają 'przyzywacze pomocy'

fot. Marek Trybański/TTM

Ułatwiają pracę personelowi medycznemu oraz zapewniają bezpieczeństwo przebywającym w szpitalu pacjentom. ‘Przyzywacze pomocy’, bo o nich mowa, znikają ze ścian wejherowskiego szpitala.

‘Przyzywacze pomocy’ wisiały w toaletach i innych wymagających dodatkowego, elektronicznego wsparcia miejsca. Urządzenia służą do błyskawicznego wzywania pomocy w sytuacji zasłabnięcia i braku możliwości samodzielnego opuszczenia pomieszczenia. Stanowią niezbędny element systemu bezpieczeństwa szpitala.

Niestety w ostatnim czasie urządzenia te regularnie zostały kradzione, co znacznie wpłynęło na bezpieczeństwo przebywających w szpitalu pacjentów. Pracownicy szpitala na swoich mediach społecznościowych apelują o poszanowanie wiszących na ścianie przyzywaczy oraz ze względu wysokie koszty takiego wyposażenia, apelują do osób, które je przywłaszczyły o ich zwrot, choćby w formie anonimowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo przy szkołach

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...