05.09.2023 15:00 2 Tomasz Smuga

Trener z Wejherowa z certyfikatem potwierdzającym kompetencje sędziego międzynarodowego w karate tradycyjnym

Karate Klub Wejherowo/Facebook

Wejherowo może poszczycić się sędzią z międzynarodowymi 'papierami' w karate tradycyjnym! Sensei Mirosław Ellwart z Karate Klubu Wejherowo z rąk prezydenta World Traditional Karate-do Union otrzymał certyfikat potwierdzający kompetencje sędziego międzynarodowego w karate tradycyjnym.

Przygoda z karate sensie Ellwarta rozpoczęła się na początku lat osiemdziesiątych. Jest propagatorem idei karate tradycyjnego na Pomorzu. Przez wiele lat brał udział w corocznych międzynarodowych kursach trenerskich i sędziowskich u senseia Hidetaki Nishiyamy w Los Angeles i San Diego. Jest nie tylko prezesem Karate Klubu Wejherowo, ale również Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku. A także licencjonowanym trenerem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego i World Traditional Karate-Do Federation oraz sędzią klasy międzynarodowej. Jest również posiadaczem 6 Dan w karate tradycyjnym.

Karate Klub Wejherowo/Facebook

Karate Klubie Wejherowo trenujemy karate tradycyjne, takie karate, które Sensei Hidetaka Nishiyama przejął od Funakoshiego i przekazał nam. Ja jako uczeń Senseia staram się przekazać i propagować , te zasady i prawdę o karate, której drogi pilnował do końca życia.W roku 1990 miałem pierwszy kontakt z Senseiem Nishiyamą, a w 1992 roku zacząłem prowadzić zajęcia karate w Wejherowie. Natomiast jako stowarzyszenie kultury fizycznej działamy od 1997 roku i od początku jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Karate Tradycyjnego - przyznał w jednym z wywiadów sensei Ellwart.

ZOBACZ TEŻ: Żaneta Stenka z Kębłowa została mistrzynią Europy juniorek!

Wyjaśnijmy, że World Traditional Karate-do Union to międzynarodowa platforma zrzeszająca największe federacje karate tradycyjnego na świecie.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...