28.08.2023 10:01 4 OR/Fabryka Kultury

W redzkim parku odbędzie się rekonstrukcja historyczna

fot. Fabryka Kultury w Redzie

Repliki broni palnej, prezentacja wyposażenia wojskowego i kuchnia polowa z degustacją. W Redzie będzie można przenieść się w czasy II wojny światowej.

84. rocznica wybuchu II Wojny Światowej stwarza niepowtarzalną okazję do przypomnienie tragicznej historii Polskiego Września oraz w jaki sposób Polacy przeciwstawiali się terrorowi niemieckiemu i sowieckiemu. Rekonstruktorzy różnych formacji wojskowych z lat 1939-45 zaprezentują sylwetki żołnierzy Wojska Polskiego, którzy ubrani będą w umundurowanie z okresu wojennego — czytamy na stronie Fabryki Kultury, organizatorów wydarzenia

W programie m.in. prezentacja obozu partyzanckiego, obozu marynarzy wraz z obsługą armaty polowej, obozu spadochroniarzy wraz z prezentacją wyposażenia wojskowego, obozu piechoty wraz z radiostacją polową z okresu II Wojny Światowej, prezentacja pokaźnej kolekcji replik broni palnej, rzut granatem do celu czy pole minowe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: XVII D-Day Hel za nami. Żywa lekcja historii z okrętami w tle

Każdy uczestnik będzie mógł wysłuchać opowieści historycznych oraz zrobić sobie zdjęcie z rekonstruktorami oraz odbyć szkolenie wojskowe w formie zabawy. Wydarzenie będzie również okazją do obejrzenia pokazu kucia i hartowania stali czy podziwiania samochodów zabytkowych. Na miejscu będzie również okazja do skosztowania specjałów kuchni polowej.

Wydarzenie odbędzie się 3 września w godzinach od 11.00 do 16.00 w redzkim parku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...