16.08.2023 14:00 29 OR/Gmina Wejherowo

Ulica Strażacka w Bolszewie oficjalnie oddana do użytku

fot. Gmina Wejherowo

Ulica Strażacka w Bolszewie została oficjalnie oddana do użytku. Mieszkańcy mogą w pełni korzystać z komfortowego i bezpiecznego przejazdu w centrum największego sołectwa w gminie Wejherowo.

W ramach inwestycji powstała nowa jezdnia o długości 718 m o nawierzchni bitumicznej z chodnikami po obu stronach jezdni. Wykonano nowe oraz przebudowano istniejące zjazdy na posesje.

Przedsięwzięcie objęło również budowę wyniesionego skrzyżowania, zatoki postojowej, kanalizacji deszczowej oraz kanału technologicznego. Przebudowano także oświetlenie drogowe na całej długości inwestycji wraz z wykonaniem oświetlenia przejścia dla pieszych.

ZOBACZ TEŻ: Siedziba wejherowskiej straży pożarnej będzie na ulicy Tartacznej

Jest to ważna dla układu komunikacyjnego Bolszewa jest to inwestycja , szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż jest to droga prowadząca do szkoły dla dużej części dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolszewie — czytamy na stronie internetowej gminy Wejherowo.

fot. Gmina Wejherowo fot. Gmina Wejherowo fot. Gmina Wejherowo fot. Gmina Wejherowo

Łączna wartość zadania opiewa na 4,7 miliona zł z czego 2 miliony złotych pochodzi z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace związane z przebudową sieci kanalizacyjnej w kwocie 100 860,00 zł zostały sfinansowane przez PEWIK GDYNIA Sp z o.o.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...