08.08.2023 11:00 0 KB/KWP w Gdańsku

W bieliźnie trzymał marihuanę

fot. policja.pl/ zdjęcie poglądowe

Policjanci zatrzymali do kontroli 20-letniego kierowcę audi, który nie zastosował się do znaku zakazu ruchu w obu kierunkach. Policjanci podejrzewali, że gdańszczanin prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli kilka porcji marihuany, które mężczyzna schował w bieliźnie.

Gdańszczanin miał przy sobie susz marihuany i prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków.

W minioną sobotę policjanci zatrzymali do kontroli jadący w niedozwolonym miejscu pojazd marki audi. Po krótkiej rozmowie funkcjonariusze wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Mężczyzna zachowywał się nerwowo i po wylegitymowaniu postanowili przeprowadzić testy na obecność marihuany we krwi. Dodatkowo, po przeszukaniu podejrzanego, okazało się, że miał w bieliźnie plastikowy worek z kilkoma porcjami suszu – informują na swojej stronie gdańscy policjanci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Chcieli ukraść rury od gazu? Niebezpieczna sytuacja w Wejherowie

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany usłyszał również zarzut kierowania pojazdu pod wpływem marihuany, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna, utrata prawa jazdy oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...