30.07.2023 08:00 0 PM/UM Rumia

W Rumi powstanie park edukacyjny

Fot. UM Rumia

Niezagospodarowana część działki zlokalizowanej w Rumi pomiędzy ulicami Malinową i Świętopełka, w sąsiedztwie placu zabaw, wkrótce przejdzie metamorfozę. W ramach inwestycji wartej blisko 750 tysięcy złotych powstanie niewielki park miejski o edukacyjnym charakterze. Prace mają się zakończyć najpóźniej w grudniu tego roku.

Powierzchnia przeznaczona pod inwestycję wynosi przeszło 2500 metrów kwadratowych. Najpierw teren zostanie oczyszczony z gruzu i odpadów, odchwaszczony i wyrównany. Następnie pojawi się drenaż i system automatycznego nawodnienia. Wykonana zostanie także 400-metrowa ścieżka spacerowa z przepuszczalnego kruszywa mineralnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Rumi wybudują dwie hale sportowe

Dużym elementem inwestycji będą trawniki i nasadzenia, łącznie przybędzie ponad 2000 roślin – w tym około 100 drzew liściastych (m.in. platany, jabłonie, głogi, buki, wiśnie i brzozy), przeszło 200 krzewów iglastych (m.in. jałowce i sosny), ponad 500 krzewów liściastych (m.in. róże i bukszpany, krzewuszki, hortensje, jaśminowce) oraz powyżej 1200 bylin i traw (m.in. miskanty, tulipany, bratki, hiacynty, szałwie, czosnki olbrzymie). Natomiast istniejące drzewa i krzewy zostaną uporządkowane – informuje rumski urząd miasta.

W ramach inwestycji wykonane zostanie ogrodzenie z furtką, pojawią się także lampy oświetleniowe. Nie zabraknie również elementów małej architektury: stołów z siedziskami, ławek, stojaków na rowery, koszy do segregacji odpadów i dystrybutorów woreczków na psie odchody.

Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia Fot. UM Rumia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...