Politycy nie zabijajcie polskich mediów

02.07.2023 13:00 3 Tomasz Smuga

Rumianin i gdynianka pierwszymi Polakami, którzy przepłynęli największe jezioro w Anglii!

Piotr Biankowski/Facebook

Ekstremalny pływak z Rumi osiągnął kolejny pływacki sukces! Piotr Biankowski oraz Aleksandra Kabelis z Gdyni jako pierwsi Polacy pokonali wpław Windermere, czyli największe jezioro w Anglii!

Piotr Biankowski/Facebook

Jezioro Windermere o powierzchni 16 km kw. , znajduje się w południowo-wschodniej części Krainy Jezior w hrabstwie Kumbria. Jego długość wynosi 17 km, szerokość 1,6 km, a głębokość maksymalna to 67 m.

To właśnie z wodami tego akwenu postanowili się zmierzyć ekstremalni pływacy z Rumi oraz Gdyni. Kabelis i Biankowski do jeziora weszli w piątek (30 czerwca) o godzinie 5 (godz. 6 polskiego czasu) rano w miejscowości Waterhead. Na drugi brzeg wypłynęli po 6 godzinach i 30 minutach i 30 sekundach.

Jezioro bardzo nas zaskoczyło, cała trasa pod wiatr, w niektórych momentach było bardzo ciężko. To było niesamowite pływanie w prawie szkockich warunkach. Razem z Aleksandrą Kabelis płynęło nam się idealnie, i chyba dzięki temu znaleźliśmy się szczęśliwie na mecie - napisał w swoich mediach społecznościowych po zakończeniu wyczyny rumianin Piotr Biankowski.

ZOBACZ TEŻ: Piotr Biankowski opłynął... Manhattan!

Biankowski już wcześniej zasłynął innymi pływackimi osiągnięciami. Wpław m.in. przepłynął Kanał La Manche i opłynął Manhattan.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...