30.06.2023 11:09 5 PM/TTM

Rowerem bezpiecznie pojedziemy z Wejherowa do Luzina

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W wejherowskim starostwie podpinano dzisiaj umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi łączącej Gowino z osadą Dąbrowski Młyn.

Powiat wejherowski przygotowuje się do kolejnej dużej inwestycji drogowej, tym razem na terenie gminy Wejherowo.

Podpisaliśmy kolejną umowę na zaprojektowanie odcinka drogi od Gowina do mostu Dąbrówka Młyn, ale kończymy projekt, który jest od ronda Bractwa Kurkowego na ulicy Strzeleckiej aż do miejscowości Gowino, do skrzyżowania z ulicą Gościcińską i Kaszubską. Ten odcinek jest na ukończeniu i przechodzimy do fazy realizacji - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Przebudowa całej drogi zakładać ma przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa.

W tej chwili mamy tam kawałki pobocza, które nie są bezpieczne tak jak byśmy chcieli. Projektujemy cały ciąg pieszo rowerowy, a także ciągi piesze - wyjaśnia Robert Lorbiecki, dyrektor Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego.

W momencie zakończenia całości inwestycji powstanie połączenie dla pieszych i rowerzystów Wejherowa z Luzinem, ale także poprawi się bezpieczeństwo w samym Gowinie.

Pierwszy etap przebudowy tego połączenia drogowego od granic Wejherowa do Gowina ma szansę rozpocząć się już za kilka, kilkanaście miesięcy, w zależności od otrzymania przez powiat środków z polskiego ładu.

Więcej na ten temat w materiale Twojej Telewizji Morskiej - Powiat szykuje się do kolejnej inwestycji drogowej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...