29.06.2023 10:00 4 PM/KWP Gdańsk

Mieli prawie 400 porcji narkotyków w mieszkaniu

Fot. KWP Gdańsk

Na czarny rynek mogło trafić prawie 400 porcji narkotyków. Policja odkryła je w mieszkaniu 23-latki i 29-latka. Sprawcy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Za tego typu przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Gdańsku Osowej zdobyli informacje o mieszkańcach dzielnicy, którzy mieli mieć w mieszkaniu narkotyki. Funkcjonariusze podczas pracy nad tą sprawą ustalili tożsamość osób oraz ich adres.

W miniony poniedziałek policjanci weszli do jednego z mieszkań w Osowej i przeprowadzili kontrolę. Podczas czynności ujawnili ukrytą za telewizorem paczkę, w której znajdowała się marihuana. Podczas dalszych czynności kryminalni ujawnili w mieszkaniu kolejne narkotyki. Całość zabezpieczonych nielegalnych substancji została przekazana do badań biegłemu sądowemu, który ustalił, że z tej ilości marihuany, amfetaminy oraz mefedronu można przygotować prawie 400 porcji narkotyków - informuje gdańska policja.

Fot. KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali obecną w mieszkania 23-latkę, a kilka godzin później jej 29-letniego partnera. Sprawcy usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilość narkotyków, a dziś sąd zastosował wobec nich tymczasowy trzymiesięczny adres.  Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...