09.06.2023 18:31 7 OR/KWP w Gdańsku

Uwaga kierowcy! Do niedzieli więcej policjantów na drogach.

fot. KWP w Gdańsku

W trakcie długiego, czerwcowego weekendu, kierujących pojazdami na terenie województwa pomorskiego będą częściej sprawdzani przez funkcjonariuszy policji. Wzmożone kontrole na drodze trwać będą włącznie do 11 czerwca.

W związku ze wzmożonym ruchem na głównych ciągach komunikacyjnych oraz dojazdach do miejscowości turystycznych, na drogach pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego, sprawdzający przede wszystkim trzeźwość i płynność ruchu.

Kierujący mogą spodziewać się większej liczby patroli policjantów ruchu drogowego. Do czuwania nad bezpieczeństwem na drogach zostaną wykorzystane pojazdy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory, a także policyjny dron. W tych dniach szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócą na przestrzeganie ograniczeń prędkości, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a także stan trzeźwości kierujących — czytamy na stronie KWP w Gdańsku

Dodatkowe działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu podejmowane będą w rejonie wzmożonego ruchu pieszych, rowerzystów bądź osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych bądź UTO.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...