Politycy nie zabijajcie polskich mediów

09.06.2023 16:00 1 PM/Szpitale Pomorskie

Giną uderzając w szpitalne okna. Jest na to rada

Fot. Szpitale Pomorskie

„Mając na celu ochronę tych zwierząt, postanowiliśmy rozwiązać ten problem” - umieścili na szybach gdyńskiego szpitala specjalne markery, zapobiegające rozbijaniu się o nie ptaków.

Już po raz drugi „Szpitale Pomorskie” wspólnie z Trójmiejską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com zrealizowały wspólne działania na rzecz minimalizacji ryzyka kolizji ptaków z oknami Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni.

Na szybach budynku nr 5 umieszczono kolejne specjalne markery, zapobiegające rozbijaniu się o nie ptaków. Ich montaż powoduje, że powierzchnie transparentne (np. szyby) stają się widoczne dla ptaków, tym samym redukując prawdopodobieństwo rozbicia się o nie naszych skrzydlatych przyjaciół. Niestety ptaki „wpadały” również na nasze szpitalne okna. Oszukane odbijającymi się w szybach drzewami uderzają w nie i najczęściej giną – informują Szpitale Pomorskie.

Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie Fot. Szpitale Pomorskie

Dlatego mając na celu ochronę tych zwierząt, spółka postanowiła rozwiązać ten problem.

Na budynkach naszego szpitala ptaki zakładają również swoje gniazda. Po raz kolejny na dachu jednego z budynków gniazdo zbudowały mewy srebrzyste, a w rogach wielu wnęk okiennych swoje gniazda lokalizują jaskółki oknówki – czytamy na stronie Szpitali Pomorskich.

Jest to dobry czas na ochronę ptaków, bowiem już wkrótce młode pochodzące z gniazd na terenie szpitala zaczną swoje pierwsze loty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...