08.06.2023 09:00 17 PM/pomorskie.eu

Ponad 25 km dróg lokalnych zostanie wyremontowanych

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

Korzystają z nich lokalni mieszkańcy, ale są bardzo ważnym ogniwem sieci drogowej w pomorskich gminach. Samorząd województwa pomorskiego przekazał kilkunastu pomorskim gminom ponad 32,5 mln zł na remont dróg.

Umowy z przedstawicielami gmin i powiatów zostały podpisane przez marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka, na początku miesiąca w Łęczycach.

Sieć drogowa to nie tylko drogi krajowe czy wojewódzkie. W znacznej mierze są to drogi gminne czy powiatowe. To po takich drogach codziennie przemieszczają się mieszkańcy regionu. Ich utrzymanie należy do zadań lokalnych samorządów. Nie zawsze są one w stanie unieść koszt remontu. Dlatego wspiera je samorząd województwa. A realizowane jest to w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - czytamy na stronie Portalu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Pierwsza tura umów została podpisana podczas spotkania w Łęczycach. Chodzi o 19 umów dzięki którym zmodernizowane zostaną drogi między innymi w gminach: Łęczyce, Luzino, Linia, Puck czy Władysławowo.

Łącznie remontem lub budową objętych zostanie około 25 kilometrów dróg. Całkowita wartość udzielonego wsparcia to ponad 32,5 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...